вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 187
home Познати

Се заколна на вечна љубов: Се омажи Гоца Тржан, сакаше да сокрие, но за тоа што го носеше наместо фустан ќе се зборува уште долго

Се заколна на вечна љубов: Се омажи Гоца Тржан, сакаше да сокрие, но за тоа што го носеше наместо фустан ќе се зборува уште долго

Пејачката Гоца Тржан и Раша Новаковиќ, тајно ја организираа црковната венчавка.

Пејачката се огласи на својот Инстаграм профил, и сподели фотографии од црквата. Таа е во бел костум, додека нејзиниот избраник, Раша, е облечен во темно одело.

Тржан се погрижи медиумите да не дознаат за оваа информација пред таа да каже судбоносно „ДА“.

Инаку, Гоца и Раша се венчаа во 2015 година, а сега решија да се заколнат во вечна љубов пред Бога. Инаку, пејачката позади себе има брак со Иван Маринковиќ, со кого ја има ќерката Лена.

Најнови вести

Локални избори 2021