четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Се за новопечената мајка: Александра Пријовиќ ова го забрани во својот дом

Се за новопечената мајка: Александра Пријовиќ ова го забрани во својот дом

Александра и Филип Живоиновиќ се преселија во новиот дом во близина на местото каде што живее Лепа Брена. Иако и кујната им е средена и врвно опремена во нивниот дом, сепак храната стигнува исклучиво од куќата на Лепа Брена и Боба живоиновиќ.

Пејачката само што стана мајка, но се уште и сметаат мириси и не сака храната да се подготвува во нејзиниот дом, поради што и носат храна за неа и бебето од куќата на Брена. Со оглед на тоа дека новопечената мајка дои, сите се трудат да се храни многу здраво.

Иако раната од царскиот рез се уште и е свежа, па тешко се движи, Александра се чувствува одлично и ужива во секој момент со својот наследник.

Коронавирус