сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 78
home Познати

Се врати од луксузниот одмор па се фати за работа: Уште една македонска пејачка го запали ќумбето и започна да меша ајвар (ФОТО)

Се врати од луксузниот одмор па се фати за работа: Уште една македонска пејачка го запали ќумбето и започна да меша ајвар (ФОТО)

Улиците и маалата во нашата земја, за време на есенските месеци мирисаат на печени пиперки, затоа што ова е идеално време за подготвување зимница и ајвар.

Прва која се пофали дека се подготвува ајвар во нејзиниот дом беше пејачката Тијана Дапчевиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana (@suzanagavazova) on

Фолк-пејачката Сузана Гавазова деновите на пандемијата ги поминува во Македонија, заедно со своите најблиски, на социјалните мрежи објави фотографии и се покажа дека и во нејзиниот дом се подготвува традиционалното македонско јадење.

„Време е за ајвар“, напиша таа во опис на фотографиите.

Коронавирус