четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 103
home Познати

Се срами од синот: Славниот пејач детето го крие од јавноста, а сега има една порака! (ФОТО)

Се срами од синот: Славниот пејач детето го крие од јавноста, а сега има една порака! (ФОТО)

Јавноста потполно беше затечена од информацијата дека познатиот рапер има вонбрачно дете, а сега уште повеќе ги шокира тоа што тој го крие синот од сите.

Иако со месеци се шпекулира дека популарниот Дрејк има вонбрачно дете, музичарот дури сега ја отвори душата и му  призна на светот дека е татко на момче, кој го добил од врска со француската порно актерка Софи Брусо.

Во песната „Емоционален“ раперот зборува за неговата улога на татко, а меѓу другото се обидува да открие зошто малечкиот не го покажал на свеот.

-Не го криев своето дете од светот, го криев светот од своето дете, вели тој.

Дрејк и поранешната порно ѕвезда се забавувале кратко. Последен пат се фотографирани заедно во јануари 2017 година, а Софи потоа рекла дека затруднела со раперот, кој наводно ја терал да абортира.

Дрејк само еднаш го има видено синот.

Qatar 2022