понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 96
home Познати

СЕ СОГЛАСИ! Голема радост во домот на Тања Савиќ, пејачката пресреќна!

СЕ СОГЛАСИ! Голема радост во домот на Тања Савиќ, пејачката пресреќна!

Тања Савиќ наводно одлучила да се пресели во Бања Лука кај својот емотивен партнер, градоначалникот Драшко Станивуковиќ. Драшко, наводно изјамил стан во Бања Лука каде што по Нова Година, ќе се пресели Тања со своите синови, пренесуваат српските медиуми.

– Драшко и Тања многу разговараа. Од кога се дозна за нив тие се во големи неволји, особено градоначалникот на кој не му се допаѓа што жолтиот печат секојдневно се занимава со него и неговиот љубовен живот. Неговото семејство воопшто не ја поддржува врската со Тања, па дури сакале да раскинат, но сфатиле дека треба да се борат бидејќи љубовта е посилна од се. Бидејќи Душан им упатува страшни закани, Драшко и рекол на Тања дека сака да биде поблиску до него и дека ќе ја заштити, па му предложил да се пресели во Босна со децата – ја започнува приказната изворот за „Стар“ и додава:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

– Не сакаше, и само поради синовите, затоа што треба да го сменат училиштето и да се навикнат на нови пријатели, а со тоа би добиле нова средина. Таа му рекла дека мора да разговара со децата, па дури потоа да донесе одлука. Меѓутоа, по неколку дена му кажала дека се согласила да се пресели во Бања Лука. Драшко бил пресреќен, веднаш нашол стан и веднаш и испратил слики и снимки. Се договориле после Нова година да одат кај него со децата. Станот е навистина голем, имаат три спални, па ќе имаат простор за секого, а Драшко веројатно поголемиот дел од времето ќе го поминува со Тања и децата. Сака да биде сигурен и максимално да ја заштити Тања, а бидејќи е деловно е поврзан со Бања Лука, најдобра опција е преселбата на Тања – тврди извор за „Стар“ и додава:

-Душан ќе полуди кога ќе слушне дека Тања се сели кај Драшко со децата, но нема да можат ништо да им направат, таму ќе бидат заштитени како поларни мечки.

loading...