среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 51
home Познати

Се соблече Марија Груевска: Младата битолчанка се разголе по танга – атрибутите во прв план

Се соблече Марија Груевска: Младата битолчанка се разголе по танга – атрибутите во прв план

Младата битолчанка Марија Груевска големо внимание привлече со нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Имено, Марија уште од самото појавува на сцената беше поразлична, со оригнални модни комбинации и настапи и често добива коментари за нејзиниот изглед.

Јелена Карлеуша во една прилика истакна дека таа е македонската Лејди Гага и тоа што го прави е вистинско шоу.

Груевска стигна до финалето на музичкото шоу и го освои шестото место. Таа неодамна во едно интервју откри дека подготвува нешто ново, но и дека кога ќе има настапи сака да наликуваат на шоу.

Груевска е активна на социјалните мрежи, па често на својот „Инстаграм“ објавува фотографии и ги известува следбениците за нејзините активности.

Така, позната пејачка на последните фотографии позира во бикини издание испружена покрај плажа. Младата битолчанка позираше во разни провокативни пози, а во прв план се нејзините разголени нозе…

На друга пак фотографија, Груевска позира во танга бикини на плажа додека ја удираат брановите од море.

Нема сомнеж дека нашето македонско девојче изгледа многу згодно, а како што ја пофали и Јелена Карлеуша во една прилика има тело како авион.