среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Се случи и тоа чудо: Тања Савиќ и Славица Чуктераш се смирија (ФОТО)

Се случи и тоа чудо: Тања Савиќ и Славица Чуктераш се смирија (ФОТО)

Пејачите Славица Чуктераш и Тања Савиќ не разговараа повеќе од една деценија, но очигледно, нивниот конфликт конечно стана минато.

Иако никогаш не беше откриена вистинската причина за расправијата меѓу двете финалисти од првата сезона на „Звездите на Гранд“, сега и двете јавно објавија дека воените секири се закопани и дека повторно се во добри односи.

Во нивната преписка, објавена на Инстаграм страницата „Негујмосрбски“, Славица и Тања си испраќаат убави зборови, што укажува на тоа дека тие се повторно блиски.