сабота, 19. јануари 2019. Вести денес: 19
home Познати

Се сеќавате на турската победничка на Евровизија: Денес има 53 години и не е веќе „млада“, но е секси во бикини (ФОТО)

Се сеќавате на турската победничка на Евровизија: Денес има 53 години и не е веќе „млада“, но е секси во бикини (ФОТО)

Нема човек кој не се сеќава на победничката на Евровизија во 2003 година, Турчинката Сетаб Еренер.

Нејзината песна „Everyway that I can“ стана планетарен хит долги години по нејзината победа, а пејачката се стекна со незаборавна слава.

Ve başladık !

A post shared by Sertab Erener (@sertaberener) on

Денес таа има 53 години и се уште е позната музичка ѕвезда во Турција, еве како изгледа таа речиси повеќе од 15 години од нејзината победа.