четврток, 6. октомври 2022. Вести денес: 0
home Познати

Се сеќавате на Сакис Рувас: Никако да остари, денес има четири деца, а кога ќе го видите гол на плажа ќе полудите (ФОТО)

Се сеќавате на Сакис Рувас: Никако да остари, денес има четири деца, а кога ќе го видите гол на плажа ќе полудите (ФОТО)

 

Речиси не постои човек во Европа што не се сеќава на грчкиот претставник на Евровизија пред повеќе од 10 години Сакис Рувас.

Откако се стекна со голема слава на Евровизија во 2004-та година Сакис стана и национална ѕвезда во Грција.

Минатата година по 14 години во врска се венчаше со манекенката Катија Зуголи, со која има четири деца.

Овие денови грчките медиуми инаку не престануваат да пренесуваат за фотографиите на Сакис од неговиот летен одмор.

 

View this post on Instagram

 

Today live at my hometown Corfu #onsummertour @pazuzucorfu

A post shared by Sakis Rouvas (@sakisrouvas) on

Коронавирус