четврток, 29. октомври 2020. Вести денес: 145
Во живо

Народот против загадувањето на воздухот, протести организирани од ВМРО-ДПМНЕ во 19 часот

home Познати

Се сеќавате на оваа девојка: Организаторите на СП и понудија несекојдневна понуда за која сонуваат сите музички ѕвезди (ФОТО)

Се сеќавате на оваа девојка: Организаторите на СП и понудија несекојдневна понуда за која сонуваат сите музички ѕвезди (ФОТО)

Албанската пејачка Ера Истрефи доби голема чест од страна на организаторите на Светското првенство во фудбал кое од идниот месец ќе се одржува во Русија.

Младата 23 годишна Албанка ќе ја изведе официјалната химна на мундијалот заедно со Вил Смит и Ник Џем.

One life live It up, cuz you got one life

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

Химната се уште не е промовирана во јавноста и истата ќе излезе во петок.

Инаку Ера Истрефи се прослави со нејзината песна „Бон Бон“.

Bitch Im lookin like a ??? bag ?

A post shared by Era Istrefi (@strefie) on

Коронавирус