четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 171
home Познати

Се сеќавате на оваа Албанка од ЕП 2016: Животот и се променил преку ноќ, а еве како денеска изгледа и со што се занимава (ФОТО)

Се сеќавате на оваа Албанка од ЕП 2016: Животот и се променил преку ноќ, а еве како денеска изгледа и со што се занимава (ФОТО)
profimedia

Фудбалските првенства често се прилика за анонимни девојки преку ноќ да станат ѕвезди. Доволно е само да ги забележи окото на камерманот или репортер и моментално стекнуват светска слава.

Таков е и слуцајот со албанската навивачка Рике Рочи, која што во 2016 година на ЕП во фудбал од трибините ја бодреше репрезентацијата на Албанија, кој што воедно беше прв историски настап за нашите соседи.

profimedia

Имено, откако таа беше забележана на трибините во Марсеј веднаш беше прогласена за една од најзгодните навивачки на тогашното првенство, а нејзината популарност започна вртоглаво да расте, а бидејќи живее во престолнината на модат, односно во Милано не и беше воопшто тешко да се пробие до брендовите Шанел, Шиванши, Кевин Клајн и други…

Исто така започна да се занимава со новинарска работа, па ангажирана е за големи натпреварувања за ТВ куќи, во однос на некои спортски случувања.

profimedia

Во продолжение погледнете како изгледа Албанката на која што преку ноќ и се промени животот и тоа од само неколку направени фотографии на трибините на ЕП во 2016 година:

Коронавирус