петок, 30. септември 2022. Вести денес: 0
home Познати

Се сеќавате ли на водителката на квизот „Најслабија карика“? – Вака изгледа денес (фото)

Се сеќавате ли на водителката на квизот „Најслабија карика“? – Вака изгледа денес (фото)

Еден од најгледаните квизови на овие простори беше „Најслабија карија“ кој го обележа и остри критики за водителката.

Водителка на квизот што се емитуваше на телевизијата БК беше Сандра Лалатовиќ, која во 2009 година, откако се омажи за Иван Ќерин, стана Сандра Ќерин.

Оваа симпатична водителка се прослави по квизот „Најслаба карика “, како што тоа го прави нејзината постара колешка во Велика Британија, таа беше многу остра кон конкурентите, па затоа мислењата за неа беа многу поделени.

Некои гледачи ја обожаваа за нејзините духовити забелешки, додека ги имаше и они кои ја осудуваа и сметаа дека може да биде малку поблага кон учесниците.

Откако се затвори телевизијата на која беше емитувана „Најслаба карика“, Сандра накратко ја водеше емисијата Папарацо Хант, па дури и денес работи во медиуми, но не пред камера, таа е новинар на познат портал.

Еве како изгледа денес.

Коронавирус