среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Се сеќавате ли на оваа позната дама: Беше омажена за фудбалер, се појави во спот на Цеца, а денес живее во Америка

Се сеќавате ли на оваа позната дама: Беше омажена за фудбалер, се појави во спот на Цеца, а денес живее во Америка

Сандра Драшковиќ, попозната како Сани Армани, е родена на 13 ноември 1980 година во Белград. Сите велеа дека таа е една од најсексапилните жени во Србија, а потоа се повлече и исчезна од јавниот живот.

Пред да започне одлична странска кариера како модел, Сандра дипломира на Факултетот за ликовни уметности.

Прекарот Сани Армани го заработи работејќи во познатата куќа „Армани“.Во неколку наврати, таа призна дека Армани е нејзин пример и водечка ѕвезда.

Сани Армани работеше како модел, а на пошироката јавност и стана позната кога се појави во спотот на Цеца Ражнатовиќ, каде глумеше заедно со фудбалерот Никола Лазетиќ, за кого подоцна се омажи, му роди син и потоа се разведе.

Сандра подоцна се оствари во улогата на водител и новинар, а како најголемо достигнување во нејзината кариера, таа ја наведува својата емисија „Саниметар“ на телевизијата „Пинк“.

Денес живее во Америка каде ужива.

Коронавирус