вторник, 28. март 2023. Вести денес: 57
home Познати

Се сеќавате ли на неа: Направи бум во музиката, замина за Америка, а сега Ерзана си дојде во Скопје (ФОТО)

Се сеќавате ли на неа: Направи бум во музиката, замина за Америка, а сега Ерзана си дојде во Скопје (ФОТО)

Поп-пејачката Елена Ристеска на својот инстаграм-профил се пофали дека е во еден скопски ресторан со поранешната музичка ѕвезда Ерзана. Таа објави заедничка слика и ги праша своите следбеници „Се сеќавате ли на Ерзана? Ја обожавам“.

Ерзана беше една од најпопуларните пејачки кога македонската музика го доживеа својот зенит. Таа во 2000 година го сними својот единствен албум „Без зборови“. Многумина сè уште го сметаат за еден од најдобрите македонски албуми на сите времиња. Иако поминаа 18 години оттогаш, публиката и денес ги слуша нејзините хитовои „Ноќна кралица“, „Колекционер“, „На чекор од тебе“ и други.

Ерзана пред повеќе од 15 години се повлече од музичката сцена, се омажи и се пресели во Америка, каде што живее и денес со својот син и сопруг.

loading...

Најнови вести