четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 111
home Познати

Се разведува од Ким Кардашијан, а веќе фатил друга славна убавица

Се разведува од Ким Кардашијан, а веќе фатил друга славна убавица

Канје Вест е среде развод од сопругата Ким Кардашијан Вест со која беше во брак шест години.

Бракоразводната постапка започна во февруари.

Но, 43-годишниот рапер, наводно, е во врска со рускиот супермодел Ирина Шајк (35), според DeuxMoi, Инстаграм страница-озборувач на селебрити-личности.

„Канје Вест сега тајно излегува со Ирина Шајк, односно мајка на дететото на Бредли Купер“, напиша еден корисник како коментар.

Некои шоубиз медиуми веќе објавија дека раперот, наводно, тајно се гледа со супермоделот и потсетија дека Канје и Шајк се знаат повеќе од една деценија.

Најнови вести

Коронавирус