вторник, 23. јули 2019. Вести денес: 89
home Познати

Се разведоа по 10 години брак: Вака изгледаа Емина и Мустафа на свадбата (ФОТО)

Се разведоа по 10 години брак: Вака изгледаа Емина и Мустафа на свадбата (ФОТО)

Музичкиот пар Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал пред извесен период одлучија да стават крај на својот брак кој траеше десет години.

Пред бракот тие беа во љубовна врска четири години, а ги имаат синовите Јаман и Јавуз.

Иако многумина сметаат дека нивната приказна не требаше така да заврши, Емина и Мустафа останаа во добри односи поради нивните деца.

Сега на социјалните мрежи се појави фотографија од нивната свадба која се случи на 13 јануари во 2008 година во ексклузивен хотел во Истанбул.