среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

СЕ РАЗВЕДЕ ПРЕД 4 МЕСЕЦИ: Џејсон Мамоа во врска со латино бомба, еве како изгледа Еиза

СЕ РАЗВЕДЕ ПРЕД 4 МЕСЕЦИ: Џејсон Мамоа во врска со латино бомба, еве како изгледа Еиза

Популарниот „Аквамен“, актерот Џејсон Мамоа пред четири месеци се разведе од сопругата Лиса Бонет со која има две деца.

Набрзо по разводот беше објавено дека живее на улица, а сега светските медиуми пишуваат за неговата нова љубов.

Мамоа наводно е во врска со актерката Еиза Гонзалес, а според пишувањата парот се запознал и зближил на снимање на филм. Неименуван извор рекол дека „Џејсон е повторно среќен“.

Еиза е мексиканска актерка која играла во голем број теленовели, по што патот и се отворил кон Холивуд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eiza Gore (@eizagonzalez)

Коронавирус