четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 64
home Познати

Се разрешува мистеријата: Познатата причина за смртта на младата инфлуенсерка која гола беше фрлена на пат

Се разрешува мистеријата: Познатата причина за смртта на младата инфлуенсерка која гола беше фрлена на пат

Инфлуенсерката Алексис Шарки е задавена пред нејзиното голо тело да биде пронајдено покрај патот.

-Смртта на инфлуенсерката беше окарактеризирана како убиство, пренесува Њујорк пост.

Алексис (26) исчезна на 27-ми ноември, а нејзиното тело беше пронајдено 24 часа подоцна. Се наведува дека голото тело било внимателно поставено покрај патот во Хјустон, Тексас. Возачот на камионот го забележал телото кога видел пар нозе што се гледаат од под грмушка. Телото на Алексис е пронајдено на само неколку километри од нејзиниот стан.

Постојат сомневања дека Алексис можеби се расправала со неидентификувано лице пред да биде пронајдена мртва.

Нејзиниот сопруг Том Шарки (49) веќе негираше дека бил во конфликт со неговата сопруга и дека се скарале пред нејзината смрт.

-Ние не се расправавме кога таа замина. Јас само и реков дека не може да вози под дејство на алкохол. Но, таа сепак си замина. И еве што ни се случи, изјави Том за ТВ КТРК.

Полицијата посочи дека смртта на Алексис е сè уште под истрага, а сè уште нема обвинети или уапсени.

Најнови вести

Коронавирус