недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 73
home Познати

Се радува како мало дете: Еве како Лепа Брена ужива во зимската магија (ФОТО)

Се радува како мало дете: Еве како Лепа Брена ужива во зимската магија (ФОТО)

Пејачката Лепа Брена иако неодамна се врати од топлите краеви, каде се одмарала, снегот го дочека посреќна од било кога.

Имено таа во дворот на својата вила уживала во играта со своето куче, фрлала топки, се лизгала и симнувала снег од гранките на елките.

Иако секојдневно е на снимање поради излегувањето на новиот албум, фолк дивата нашла малку време и да ужива во зимската идила.

На прашањето што ќе ја згрее кога ќе влезе дома, Брена низ насмевка рекла: камин!