вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Познати

Се прослави во „Кој сака да биде милионер“, а поради долг ја напушти Србија: Вака денес изгледа познатиот водител

Се прослави во „Кој сака да биде милионер“, а поради долг ја напушти Србија: Вака денес изгледа познатиот водител

Некогашниот водител на српскиот квиз „Кој сака да биде милинонер“, пред неколку години се пресели во Дубаи каде што сега се занимава со потполно различна професија.

Иван се занимава со продукција, а слободното време го користи за да ја посети Србија.

Наводно на Иван му останал долг од 200.000 евра. Дел поради емитување на програма поради која немал лиценца и дел поради наградите на учесниците на „Милионер“. Неговата фирма отиде во стечај, а тој замина од Србија и започна нов живот.

 

View this post on Instagram

 

Vid’ koki camac!? #oceanlavamontenegro

A post shared by ivan zeljkovic (@ivanzeljkovic) on