вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 173
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете (ФОТО)

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете (ФОТО)

Пејачот Алекса Перовиќ кој се прослави со учеството на „X Фактор“, а потоа победи и во „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко на своето второ дете.

 

View this post on Instagram

 

Tako ona već ljubi svoju seku! ❤️ ? : @hylaaa

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

Имено, тој и неговата сопруга чекаат да им се роди втората ќерка.

 

View this post on Instagram

 

Porodica na okupu ❤️

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

На нивната среќа нема крај, а убавите вести Алекса ги сподели на социјалните мрежи ова лето, по што сега сподели и фотографија со неговата сопруга каде се гледа големиот нејзин труднички стомак.

 

View this post on Instagram

 

Praznici nam stižu! ???☃️❄️ #esmara #livergy #lidlsrbija

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

-Празниците ни стигнуваат, напиша тој под семејната фотографија на која сите се облечени во пижами.