понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 29
Во живо

https://kurir.mk/makedonija/vesti/vo-zivo-od-kolapsot-vo-skopje-privatnite-prevoznici-protestiraat-od-rano-utrovo-video/

home Познати

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете, а веста ја објави на уникатен начин

Се прослави во „Х-Фактор“, па победи во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачот на само 22 години чека второ дете, а веста ја објави на уникатен начин

Пејачот Алекса Перовиќ кој се прослави со учеството на „X Фактор“, а потоа победи и во „Ѕвездите на Гранд“, наскоро ќе стане татко на своето второ дете.

Имено, тој и неговата сопруга чекаат да им се роди втората ќерка.

На нивната среќа немало крај, а убавите вести Алекса ги сподели на друштвените мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Nekad sam ja ovako gledao u Mićka kao moj Mićko sada! ❤️

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

„Моите три принцези“, напиша пејачот во опис на фотографијата која ја објави со ќерката и бремената сопруга.

 

View this post on Instagram

 

Moje tri princeze! ❤️ ? : @hylaaa

A post shared by Aleksa Perović (@aleksaperovic) on

Најнови вести

Коронавирус