понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 154
home Познати

Се придружи на Клубот 27: Почина американскиот рапер Сантана

Се придружи на Клубот 27: Почина американскиот рапер Сантана

Клуб 27, 27 Клуб или 27 Форевер е името на групата во која се наоѓаат музичари кои починале на 27 години.

Во листата на несреќните ѕвезди се впиша и американскиот рапер Фредо Сантата кој долго време се бореше со бубрезите.

-Проклетство, изгубив зборови и плачам. Те сакам, почивај во мир, со овие зборови процудентот и рапер Maxo Kream се збогуваше од својот колега.

Сантата кон крајот на минатата година говорејќи ја својата болест истакна дека тоа не би му го посакал ниту на најголемиот непријател.

Зад себе Фредо го остави малолетниот сн поради кој престана да консумира дрога и алкохол.

Во Клубот 27 се Брајан Џонс, Џими Хендрикс, Џенис Џоплин, Џим Морисон, Курт Кобеин и многу други.

Постои теорија на заговор дека кај сите кои се дел од Клубот 27 во моментот на смртта во џеб имале бела запалка.

 

Најнови вести

Коронавирус