четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 41
home Познати

Се преселија од Македонија, а сега уживаат во рај- еве каде е на плажа македонскиот пејачки пар (ФОТО)

Се преселија од Македонија, а сега уживаат во рај- еве каде е на плажа македонскиот пејачки пар (ФОТО)

Македонските фолк-пејачи Тања Лазаревска и Новица Василевски кои долги години живеат и работат во Австралија, уживаат во летото таму заедно со синовите Петар и Стефан.

Тие не кријат дека се забавуваат среде јануари.

Позираат на плажа, се сликаат на пристаниште, а Тања објави и слика додека со Новица се валкаа во песокот.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија