сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Познати

Се породи Пипа Мидлтон

Се породи Пипа Мидлтон

Сестрата на војвотката Кејт Мидлтон, Пипа се породи и на свет донесе син.

Пипа Мидлтон и нејзиниот сопруг Џејм Метјуз станаа родители на момче, чие име се уште не е објавено.

Пипа се породи во истата болница каде што нејзината сестра Кејт ги роди трите деца. Момчето е тешко 3.628 грама, а извор близок тврди дека се чувстуваат добро.

Портпаролот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, изјави дека двајцата се возбудени поради Пипа и нејзиниот сопруг.

Пипа Мидлтон се омажи за менаџерот на хеџ фонд Џејмс Метјуз во 2017 година.