четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 141
home Познати

Се породи македонската пејачка- минатиот месец невеста, сега мајка (ФОТО)

Се породи македонската пејачка- минатиот месец невеста, сега мајка (ФОТО)

Пејачката и клавијатуристот на велешката фолк група „Соната“, Катерина Брезева и Трајче Бондиков, по цели 18 години љубовна врска, пред точно еден месец го кажаа судбоносното „ДА“, а сега таа стана мајка.

Катерина и Трајче станаа родители на прекрасно девојче кое го доби името Ана.

Коронавирус