вторник, 3. август 2021. Вести денес: 7
Вонредна вест

Стивнува пожарот во Кочани: Човечки жртви нема, пет лица се во болница- огнот сè уште не е целосно изгаснат

home Познати

Се породи Луна Џогани – на свет ја донесе малата Миа!

Се породи Луна Џогани – на свет ја донесе малата Миа!

Луна Џогани се породи во „Народен фронт“ во Белград во 14:42 часот, дознава Телеграф ЏетСет.

Поранешната ријалити sвезда роди девојче, за кое заедно со Марко Миjковиќ се согласија да ја викаат Миа.

Како што дозна Телеграф.рс, породувањето поминало во најдобар ред, а Џогани сега одмара.

– Сè беше како што треба, а Луна и детето се одлични. Таа сега одмара – изјави извор близок на Луна.

Од друга страна, Марко Миjковиќ, гордиот татко, наводно подготвува интимна прослава по повод раѓањето на неговата мила. Веста за раѓањето на неговата ќерка ја доби во станот во кој живее во Нов Белград, а друштво му правела сестрата на Луна, Нина Џогани.

Коронавирус