понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 25
home Познати

Се породи ќерката на познатиот српски пар- среќниот дедо веднаш се огласи

Се породи ќерката на познатиот српски пар- среќниот дедо веднаш се огласи

Злата Аранѓеловиќ, ќерка на Зорица Брунцлик и Мирољуб Аранѓеловиќ Кемиш се породила во Народниот фронт и по првпат станала мајка.

Својата ќерка ја крстила Милица, а новопечените баба и дедо не ја кријат радоста.

„Ние сме сега горди баба и дедо. Уште сме во Народниот фронт. Злата и бебето се чувствуваат добро, се е добро“, рекол Кемиш.

Инаку, големата прослава по повод раѓањето на малата Милица ќе биде во домот на Зорица и Кемиш, во домашна атмосфера.

Најнови вести

Коронавирус