недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Познати

Се породи Анастасија, Наум Петрески стана дедо

Се породи Анастасија, Наум Петрески стана дедо

Анастасија, ќерката на фолк-пејачот Наум Петрески вчера стана мајка.

Таа роди ќерка на која со сопругот, пејачот Владимир Поповски ѝ го дадоа името Андреа.

Ова е прво дете на двојката, која што се венча на почетокот на годинава, скоро една година откако се свршија.

Анастасија е најстарата ќерка на фолк-пејачот Наум Петрески, а Андреа е негова прва внука.

Прва на Фејсбук се пофали сестрата на Анастасија, Сања.

Коронавирус