среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 101
home Познати

„Се понуди да ме вози, а потоа ме силуваше во автомобилот“: Актерката открива страшни детали- „не сум единствената!“

„Се понуди да ме вози, а потоа ме силуваше во автомобилот“: Актерката открива страшни детали- „не сум единствената!“

Актерката која беше „силувана од моќник на филмската индустрија“ на самиот почеток на нејзината кариера, храбро зборуваше за страшните детали од минатото и откри дека „има повеќе актерки, само молчат“.

Актерката Даниела Штајнфелд, која најдобро ја познаваме како убавата Мариола од филмот „Ивкова слава“, откри дека на почетокот на нејзината кариера била силувана од моќен човек од домашната филмска индустрија.

Засега јавноста не го знае идентитетот на напаѓачот. Даниела треба да биде испрашувана, а неодамна се појави веста дека наводно е моќен човек кој ја нападнал и и се заканувал.

Сега откри дека, за жал, не е единствената!

 

View this post on Instagram

 

For the Press. Photo credit by @elenamudd

A post shared by Danijela Štajnfeld (@danijelastajnfeld) on

“Јас не сум единствената што ја силуваше, но јас сум единствената што зборуваше за тоа. Големиот проблем е што жените молчат. Затоа се депресивни, се препуштаат на алкохол, честопати се обидуваат да се убијат. И јас молчев, дури и бегав од Србија во Америка за да не ме силува повторно “, рече актерката откривајќи како настанал ужасниот чин.

“Тој ме возеше и потоа ме силуваше во автомобилот. Не мислев дека некогаш може да ми се случи, особено не од човек на кој му верував. Тој беше авторитет за мене во бизнисот во којшто бев. Затоа што тој е постар од мене и во повисока позиција во професијата, тој се однесуваше како да има право над моето тело “, се исповедаше Даниела Штајнфелд.

Локални избори 2021