среда, 31. мај 2023. Вести денес: 107
Во живо

Трибина на тема „Политики за развој енергетскиот сектор“

home Познати

Се појави и книга за Луна Џогани, еве која е нејзината авторка!

Се појави и книга за Луна Џогани, еве која е нејзината авторка!

Кратко време по Кристина Киа Коцкар која на Саемот на книгата оваа година се прослави до таа мера што дури и заврши во националниот ТВ дневник, дојде најавата за објавување на книгата за Луна Џогани.

Авторката  овој роман  го нарече “Игра на судбината”инспирирана од првиот соло албум на мајката на Луна – Анабела Атијас, на кој таа соработувала со Мирко Гавриќ. Иако оваа четиво се’ уште не се најде во продажба, предизвика голем интерес кај фановите на реалните ѕвезди,  на социјалните мрежи.

Емина Смајиќ, кој ја напиша книгата објасни дека нејзината работа нема никаква врска со Слободан радановиќ, Киа Коцкар или некој од  останатите од “Задруга”, туку дека тоа е првенствено нејзина визија  на Луна, како што изјави, како жртва на медиумскиот линч кој го преживеа бидејќи таа дозволи да ја водат чувствата. Читателите преку  оваа љубовна приказна ќе можат да се приспитаат себе си и своите животни постапки.

Покрај коментари за пофалби и поддршка, па дури и од Анабела, Емина се соочи и со негативни реакции и критики за книгата, а поединци дури и ја обвинија дека во овој роман, всушност пишува за самата себе, бидејќи наводно била во љубовна врска со женет човек, што Смајиќ остро го негираше.

Емина на социјалните мрежи, претставувајќи се како ПР менаџер, комуниколог и новинар,  судејќи по претходните објави подолг временски период и ја давала својата поддршка на Луна.

Вистина.мк

Најнови вести