четврток, 12. мај 2022. Вести денес: 93
home Познати

Се појави досега необјавена ФОТОГРАФИЈА на Тоше Проевски во прегратка на…

Се појави досега необјавена ФОТОГРАФИЈА на Тоше Проевски во прегратка на…

Непрежалениот македонски славеј, Тоше Проески, трагично загина во сообраќајна несреќа на 16 октомври 2007 година. Празнината што ја остави зад себе се чувствува и денес, по него тагува не само Македонија, туку и целиот Балкан.

Но, срцата на неговите родители никогаш не се опоравија од загубата на нивниот сакан син.

Неодамна, на социјалните мрежи почна да кружи фотографија на која Тоше позира со своите родители, насмеан и среќен.

ФОТОГРАДИЈАТА МОЖЕ ДА ЈА ВИДИТЕ ТУКА

Неговите родители целосно се повлекоа од јавниот живот по смртта на својот непрежален син, а за огромната загуба избраа да тагуваат во тишина, меѓу своите четири ѕида.

Тоше Проески е роден 1981 година, а првите музички чекори ги направи во 2004 година. Тоше за кратко време стана ѕвезда на овие простори, но и надвор од Балканот, а со неговите хитови тагуваа и се радуваа и младите и постарите генарации. Но, трагичниот настан што се случи на тој кобен ден му го одзеде животот, а светот го ускрати од неверојатниот талент и емоциите што ги донесе Тоше со своите дела. Тоше имаше срце и душа полни со љубов и емпатија, носеше огромна љубов во себе, која несебично ја делеше со сите. Тој беше еден од најголемите хуманитарци, а своите добри дела ги правеше во тишина, скромно, без помпезност… каков што беше и самиот тој.

Најнови вести

Коронавирус