среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 77
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Познати

Се појави биографија на Меган Маркл од нејзините актерски денови

Се појави биографија на Меган Маркл од нејзините актерски денови

Славните и неславни моменти од минатото е тешко да се сокријат, особено кога ќе станете војвотката од Сасекс и ќе се омажите за еден од англиските принцови.

Затоа биографијата на Меган привлече многу внимание и откри многу скриени таленти на сопругата на принцот Хари.

Американката, кога е пишувана биографијата имала 24 години. Во својата биографија таа открива дека е висока 167,5 сантиметри и тешка 51 килограм.

Наведува и дека течно говори шпански и француски јазик, додека англискиот го зборува со три нагласоци – јужначки, аргентински и француски. Знае балет и да степува, пренесува „The Sun“.

Интересен факт е дека војвотката од Сасекс е особено талентирана за кик-бокс.