четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Познати

Се пофали со дипломата: Шакира завршила факултет од карантин! (ВИДЕО)

Се пофали со дипломата: Шакира завршила факултет од карантин! (ВИДЕО)

Колумбиската пејачка Шакира се пофали дека деновите поминати во изолација ги посветила на образование.

Имено, Шакира завршила курс по древна филозофија на угледниот Универзитет Пенсилванија.

Ова предизвикало одушевување кај нејзините обожаватели, кои ѝ упатиле бројни честитки.

„Штотуку дипломирав на четиринеделен курс по древна филозифија на Универзитетот Пенсилванија. Знам… моите хобија се многу непрактични, но искористив многу часа додека децата спиеја. Ти благодарам Плато и на претходниците за целата „забава“ во текот на изминатиот месец!“, напишала Шакира на Инстаграм, покажувајќи ја дипломата од курсот.

Коронавирус