понеделник, 13. јули 2020. Вести денес: 59
home Познати

Се подмлади: Аки на 65 години стана татко

Се подмлади: Аки на 65 години стана татко

Пејачот на „Парни ваљак“, Аки Рахимовски (65), кој е од Македонија добиќерка со 48 годишната Словенка Барбара Весел. Аки пред неколку месеги имаше медицински проблеми и полесен срцев удар.

Аки и Барбара на ќеркичката и дале име Антонија, пренесува РТЛ Екслузив. Барбара е медицински техничар. Аки досега има две деца од два брака.