вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 140
home Познати

Се пишуваше дека доживеал прединфарктна состојба, сега се огласи пејачот и кажа што е вистина

Се пишуваше дека доживеал прединфарктна состојба, сега се огласи пејачот и кажа што е вистина

Српските медиуми пренесуваат дека познатиот пејач Мирослав Илиќ доживеал прединфарктна состојба.

Пејачот се огласил по овој повод и истакнал дека таквите вести не се вистинити.

-На лист сешто се пишува, кратко и јасно изјавил пејачот демантирајќи ги наводите поврзани со неговото здравје.

Коронавирус