петок, 18. септември 2020. Вести денес: 150
home Познати

Се ожени Шон Пен: Сопругата помлада од него 31 година (ФОТО)

Се ожени Шон Пен: Сопругата помлада од него 31 година (ФОТО)

Познатиот Шон Пен повторно е во брак.

59 годишниот актер се ожени со 28 годишната актерка Лејла Џорџ со кој бил во повеќегодишна врска.

Сопругата на продуцентот Мајк Медавој, Ирена Медавој, вчера на Инстаграм му честиташе на парот: „Пресреќни сме што се венчаа Лејла и Шон. Ве сакаме“.

Шон исто така објави Инстаграм „стори“ на кој се гледа прстенот од неговата нова сопруга.

Парот е во врска од 2016 година. Забележани се оваа недела во Малибу на вечера со синот на Шон, Хопер.

Познатиот актер Шон претходно беше во брак со Робин Рајт и Мадона.

Коронавирус