среда, 29. март 2023. Вести денес: 143
home Познати

Се ожени познатиот пејач на „Ѕвездите на гранд“, на свадбата и познатата македонска пејачка која блесна со новиот имиџ (ФОТО)

Се ожени познатиот пејач на „Ѕвездите на гранд“, на свадбата и познатата македонска пејачка која блесна со новиот имиџ (ФОТО)

Некогашната „Ѕвезда на Гранд“ и младиот пејач, Стеван Анѓелковиќ вчера се ожени со неговата повеќе годишна девојка Наташа.

Стеван и Наташа живеа заедно веќе подолго време, а вчера го кажаа судбоносното „ДА“.

Свадбата се одржа во црквата СВ. Димитриј во Белград, а на неа присуствуваа јавни личности меѓу кои и македонската поп дива Калиопи.

Во кратките приказни на „Инстаграм“, Калиопи објави фотографии од младоженците.

За оваа прилика, Калиопи се одлучи за црн фустан и црни високи потпетици.

Калиопи сподели повеќе фотографии од убавиот настан, каква беше атмосферата на оваа веселба погледнете во продолжение:

Инаку како кума за својата свадба, Стеван ја одбра Милица.

Тој со емотивна порака објасни зошто баш сака Тодоровиќ да биде кума на денот кога ќе се заколне на вечна љубов.

 

View this post on Instagram

 

Ready for tonight!? #wedding #myfriends #mypeople #love #music #happiness #joy #instagood #instamood #belgrade

A post shared by Kaliopi Official (@kaliopibukle) on

„Зошто? Зошто од првиот ден те гледам како сестра. Затоа што со мене си во добро и во лошо, затоа што ги знаеш сите мои мани и квалитети, моите тајни. Затоа што те сакам таква каква што си, пишува во пораката која Милица ја сподели на социјалните мрежи со објаснување „кума сум“.

Најнови вести