сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 69
home Познати

Се ожени македонскиот пејач кој го дозна целиот Балкан- Многу пејачи од „Ѕвездите на гранд“ на неговата свадба (ФОТО)

Се ожени македонскиот пејач кој го дозна целиот Балкан- Многу пејачи од „Ѕвездите на гранд“ на неговата свадба (ФОТО)

Првпат во јавност се појави на сцената на „Гранд“ во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Филип Божиновски со неговто учество во овој музички натпревар ја освои публиката со својот глас и емоција. Иако важеше за еден од фаворитите тој не успеа да ја однесе победата.

Во февруари, оваа година, Филип по 12 годишина врска ја побара својата девојка Сања за сопруга.

„После 12 години љубов,после 12години разбирање, караници, преубави моменти поминати заедно… дојде време да започнеме ново поглавје во нашиот живот, напиша Божиновски тогаш на Фејсбук.

Вчера, официјално, Филип и Сања запливаа во брачните води и го кажаа судбоносното „да“.

ИЗВОР:ВИСТИНА.МК

Најнови вести

Коронавирус