вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 141
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Познати

Се откажа од титулата, но кралското семејство не ја заборави: Необичниот роденден на Меган Маркл

Се откажа од титулата, но кралското семејство не ја заборави: Необичниот роденден на Меган Маркл

Војвотката од Сасекс вчера наполни 39 години, но и покрај необичните услови и мерки за социјална изолација во Соединетите држави, специјалниот ден не помина незабележано и без честитка од нејзините кралски роднини.

Наспроти претходните гласини дека Меган Маркл ќе тргне на скромно патување, извор од „Harper’s Bazaar“, близок до војвотката, откри други планови – „тивка прослава дома“ во Лос Анџелес со принцот Хари и Арчи.

Членовите на кралското семејство не пропуштија да и честитаат роденден на Меган на своите профили. На Инстаграм, принцот Чарлс и Камила Паркер-Боулс објавија фотографија со која и посакуваат :
„Среќен роденден на војвотката од Сасекс“.

 

 

View this post on Instagram

 

Happy Birthday to The Duchess of Sussex! ? ? PA

A post shared by Clarence House (@clarencehouse) on

-И посакуваме на војвотката од Сасекс многу среќен роденден, напишаа принцот Вилијам и Кејт Мидлтон под фотографија од Меган со мало девојче.

 

View this post on Instagram

 

Wishing a very happy birthday to The Duchess of Sussex today! ??

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal) on

На Твитер, Елизабета Втора, исто така и го честиташе роденденот на Меган, со фотографија од првиот јавен ангажман на Меган со кралицата во 2018 година:
„И посакувам многу среќен роденден на војвотката од Сасекс!“.