сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Познати

Се омажи убавата македонска пејачка: Симона и Крис блескаа од љубов (ФОТО)

Се омажи убавата македонска пејачка: Симона и Крис блескаа од љубов (ФОТО)

Една од најубавите македонски пејачки, Симона Поповска, го кажа судбоносното ДА.

Таа на својата свадба изгледала навистина прекрасно, а тоа може да се види по фотографиите кои ги објави на Фејсбук.

Нејзиниот избраник се вика Крис, а тие заедно блескаа од љубов и среќа.

Коронавирус