среда, 17. јули 2019. Вести денес: 70
home Познати

Се омажи ѕвездата од хит серијата „Бубалици“

Се омажи ѕвездата од хит серијата „Бубалици“

Ѕвездата од хумористичната серија „Бубалици“, Кејли Куоко се омажи со професионалниот коњички тркач Карл Кук и ова за неа е втор брак.

Тие се верија во ноември 2017 година, по една ипол годишна врска.

Претходно, Куоко беше омажена за тенисерот Рајан Свитинг, со кого се разведе во 2015 година.