вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Познати

Се омажи ѕвездата на Гранд! На 45 години го кажа судбоносното „ДА“, а тек кога ќе и ја видите венчаницата …

Се омажи ѕвездата на Гранд! На 45 години го кажа судбоносното „ДА“, а тек кога ќе и ја видите венчаницата …

Билјана Сечивановиќ (44) се омажи на 19 септември со долгогодишниот партнер Александар Недиќ.

Парот се венчал во Грција во присуство на кумовите и неколкумина најблиски пријатели, а пеачката како што е и обичајот носела бела венчаница.

Новите брачни партнери по излегувањето од матично, ги дочекале трубачи, пишува Гранд.онлине

Таа и Александар се верија пред две години во Дубаи, и веднаш по тоа почнале заеднички живот во куќата во Винчи. Пеачката и нејзиниот нов сопруг живеат со децата од претходните емотивни врски – нејзиниот син Матеј и неговата ќерка Николина.

За потсетување, Билјана има син Матеј кој го добила со бизнисменот од Австрија, кој ја оставил веднаш кога дознал дека пеачката била трудна.

Билјана во 2008 година се пријавила во Ѕвездите на гранд, со веќе добро искуство позади себе, бидејќи години претхнодно работела како пеачка.

Стигна до финале, влезе во ТОП 12, и иако има одличен глас, никогаш не направила поголема кариера.

Погледнете ги фотографиите од венчавката.

Коронавирус