четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 151
home Познати

Се огласила ќерката на Мустафа Надаревиќ, имала само една молба

Се огласила ќерката на Мустафа Надаревиќ, имала само една молба

Скршена од болка се огласила и ја потврдила веста за смрта на таткои.

Мустафа Надатрелиќ, починал денес во 77 година, а веста за неговата смрт ја потврдила неговата ќерка која собрала сила да каже нешто за медиумите во Загреб.

Нана Надарелиќ, низ солзи ја потврдила тажната вест. Таа кусо рекла дека нема коментар, а потоа ги замолила сите да имаат разбирање за нивното семејсртво кое поминува низ тешки моменти.

Како за потсетување, Мустафа Надарелиќ е роден во Бања Лука 1943 година.

Публиката на Балканот најмногу ќе го памети по улогата на Изет Фазилиновиќ во серијата “Луд, збунет, нормален“, која ја снимал полни девет години.

Коронавирус