понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 0
home Познати

Се огласи Жељко Јоксимовиќ: „Време е да се преиспита начинот на гласање“- еве за пејачот кој е победник на Евровизија (ФОТО)

Се огласи Жељко Јоксимовиќ: „Време е да се преиспита начинот на гласање“- еве за пејачот кој е победник на Евровизија (ФОТО)

Време е да се преиспита начинот на гласање на „Евровизија“, порачува Жељко Јоксимовиќ, човекот кој и како пејач и како композитор неколку пати бил дел од евровизиското натпреварување како претставник на Србија.

– За мене вечерва Тамара победи, напиша Јоксимовиќ.

Тој го поздрави настапот на српската претставничка Невена Божиноивиќ, но и оној на Тамара Тодевска.

Коронавирус