вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Познати

Се огласи Тијана Дапчевиќ по успехот на нејзината сестра на Евровизија- еве што и порача (ФОТО)

Се огласи Тијана Дапчевиќ по успехот на нејзината сестра на Евровизија- еве што и порача (ФОТО)

Синоќа заврши Евровизија, а нашата претставничка Тамара Тодевска не претстави одлично остварувајќи го најголемиот успех досега.

Нејзината сестра, горда на нејзиниот успех на својот Фејсбук профил напиша дека „Тамара е нејзината прва светлост и ова што таа го направи е најголемиот успех“ :

-Љубов моја, ти си мојата прва светлост, ти си мојот херој! Ова што ти го направи на Евровизија е најголем успех некогаш! Многу те сакам! Горда сум до небото и назад, напиша Тијана.

Коронавирус