вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 76
home Познати

Се огласи семејството Шаулиќ- проговорија за тајната сметка на која има 2 милиони евра

Се огласи семејството Шаулиќ- проговорија за тајната сметка на која има 2 милиони евра

Пред неколку дена во српските медиуми одекна вест за наводната тајна сметка на Шабан Шаулиќ, на која целиот живот криел пари добиени од бакшиш. Имено, наводно таа сметка е отворена во Германија и на неа има два милиони евра. Веднаш по објавата на веста започнаа шпекулации за тоа кој располага право на користење на тие пари и под кои услови. На тие гласини точна стави Горан Јовановиќ, ПР на семејството Шаулиќ.

-Нема врска со вистината. Па Шабан немаше никаква сметка, а не пак тајна. Парите од бакшишот одеа на сметка на фирмата на неговата сопруга, Гордана му беше застапник. Па колку требало да заработи за да успее да сокрие два милиони евра – рекол Јовановиќ.

Коронавирус