сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 88
home Познати

Се огласи манекенката која му спасила живот на момче кое сакало да се фрли од мост- еве што и упати на прерано починатата манекенка

Се огласи манекенката која му спасила живот на момче кое сакало да се фрли од мост- еве што и упати на прерано починатата манекенка

Некогашната манекенка и учесничка во реалното шоу „Survivor“ Катарина Вучетиќ не може да дојде до себе од тага по веста дека починала српската некогашна мисица Дијана Милојковиќ.

Таа се огласи на својот Инстаграм профил и сподели фотографија од неа со неутешните зборови:

-Умирам од тага. Нека ти е лесна земјата, напиша таа.

 

View this post on Instagram

 

Umirem od tuge!!!!! Neka ti je laka zemlja… @dijanaslife ?

A post shared by Katarina Manojlovic (Vucetic) (@grofica_di_milutovac) on

Инаку Катарина е позната во српската јавност по тоа што успеала да му го спаси животот на едно момче кое сакало да се фрли од мост во река, убедувајќи го да не го прави тоа.

Коронавирус