петок, 31. март 2023. Вести денес: 48
home Познати

Се огласи Карлеуша за состојбата на Дарко Лазиќ: Од нејзините зборови ќе ви надојдат солзи и ќе заборавите на сите лоши работи во светот

Се огласи Карлеуша за состојбата на Дарко Лазиќ: Од нејзините зборови ќе ви надојдат солзи и ќе заборавите на сите лоши работи во светот

Скоро целата српска естрада му посака брзо заздравување на пејачот Дарко Лазиќ кој вчера утрото доживеа тешка сообраќајна несреќа.

Имено тој во моментов е во вештачка кома и на апарати за дишење, а лекарите се борат за неговиот живот.

Една од многуте ѕвезди кои му посакаа брзо заздравување е и Јелена Карлеуша која преку својот Твитер профил му порача:

-Дарко е млад и јак. Апсолутно сум сигурна дека ќе се оздрави и дека се ќе биде ОК. Мрачните мисли и текстови само привлекуваат негативна енергија. Затворете очи, помислете на него, како убаво пее и тоа ќе отиде како искра до него, напиша Карлеуша.