четврток, 8. декември 2022. Вести денес: 71
home Познати

Се огласи и Дунавка: Од зборовите кои му ги упати на поранешниот сè ќе ви се разјасни „Нека биде како мама каже“ (ФОТО)

Се огласи и Дунавка: Од зборовите кои му ги упати на поранешниот сè ќе ви се разјасни „Нека биде како мама каже“ (ФОТО)

Откако на социјалните мрежи Ване Цветанов објави дека става крај на врската со манекенката Дунавка Трифуновска, рано утрово и таа на социјалните мрежи го објави својот став.

Во текстот напишан во повеќе редови Дунавка во прилично ироничен и метафоричен стил открива дека крајот на врската го ставиле во понеделникот и тоа на тајна средба за која таа не знаела дека и Ване ќе биде присутен на неа.

„Мојата одлука дека минатото не треба да „пушта ларви“ во сегашноста“, а ни малку да биде „едно“ со иднината“ кога ќе биде испочитуван, тогаш може да гледаме други епизоди. До тогаш господинот треба да се посвети на своите обврски, своите функции и своите деца.
Дали тоа ќе го направиме во локален, европски стил или погубно во идејата „како мама каже“ е личен избор. “ – пишува меѓу другото Дунавка на Фејсбук.

Qatar 2022